19 Temmuz, 2012

Gizli Anların Yolcusu

Sevgili mor menekşe bu kitabı aylar önce bir çekilişte birbirimize çıkmamız sonucunda yollamıştı.Sırada başka kitaplarım olduğundan sıra baya geç geldi.Am kitabın kapağını kapattığımda daha öncelik verseydim dedim.Kitap bir yayın evi sahibinin hayatındaki ilişkileri anlatıyor.Eşi,iş arkadaşı ve sevgilisi bora üzerinde dönüyor.Bora konusu beni çok etkiledi ilk başta çok üzüldüm .Cahillik,banazlık veya bir erkeğin cinsel arzuları yüzünden bir çoçuğun katledildiğini görünce içim sızladı.Fakat sonunda yayın evine girmek için yaptığı ince planları,gay barlarda takıldığını okudukça şok oldu.Resmen işte bile gizli saklı okudumAllaha şükür kitabı kovulmadan biterebildi.:))))
Kitap alınıp okunmaya değer bence İlk başta her ne kadar fark edemesemde kitap akapağında yuyardan aşağıya GAY yazması da tasarlanmış mı yoksa rastgele bir durum mu diye düşündürdü beni.

Kapak Yazısı;

Uzun zamandır çıkmadığı yollarda kaybolanların hikâyesi...
Ayşe Kulin yeni romanında aşkın değiştirdiği ve bir daha hiç aynı olmayacak hayatları anlatıyor...

Çağdaş edebiyatımızın en sevilen yazarlarından Ayşe Kulin, Gizli Anların Yolcusu ile bir kez daha okurlarını şaşırtıcı gerçeklerle yüzleşmeye zorluyor. Bu kitap yerleşik ve düzenli hayatlarımızın nasıl da pamuk ipliğine bağlı olduğunu, bir anda yıkılıp gidebileceğini gösteriyor bize... Acı bir kaza... Bir anda ağızdan kaçan bir söz... Ansızın yayınevine gelen bir dosya... Birbirine dolanmış eşarplar... Bütün bunlar, aykırı bir aşkın başını ve sonunu belirlemeye yeter mi?

Gizli Anların Yolcusu, pek çoğumuzun anlamakta zorlandığı, yargılamakta ısrar ettiği bir aşkın romanı. Ayşe Kulin her zamanki ustalığıyla yaklaşmaya korkulan bir konunun üstüne giderek tabuları yıkmayı deniyor.

Bu romanda sadece aşkı değil, toplumun zorladığı hayatları, harcanmış çocuklukları, kendi içindeki sırlarla en yakınlarını yaralayan ailelerin öykülerini soluk kesen bir tempoyla okuyacaksınız.

1 yorum:

ozax dedi ki...

ben de okumuştum bu kitabı, arkadaşlarıma önerirken de baştan sona çk dikkatli okumalarını öğütlüyorum, arada gözden kaçan birşey olmasın diye!
sevgiler